728x90 AdSpace

YENİ PİŞENLER

18 Aralık 2018 Salı

EN ÇOK İZLENEN BUZ HOKEYİ LİGLERİ

Listemize başlamadan önce ilginizi çekebilecek listeleri bir sıralayalım dedik:
En İyi Buz Hokeyi Ligleri (BUZ HOKEYİNE İLGİLİ GİBİSİNİZ!)
En Popüler Sporlar  (Buz Hokeyinin yeri neresi?)
Avrupanın En İyi Kadın Futbol Ligleri(Buz Hokeyini merak etmiyorum benim işim futbolla derseniz)
Avrupanın En İyi Basketbol Ligleri (Ülkemizin başarıları ortada bir bakın derim)
Avrupanın En İyi Kadın Basketbol Ligleri ( Listede büyük bir sürpriz var!)
Dünyanın En İyi Ragbi Ligleri (Ben niş sporlarla ilgileniyorum diyor gibisiniz)

BANANE EN İYİSİNDEN, BEN İZLENME ORANLARINA BAKACAĞIM DERSENİZ
Dünyanın En Çok İzlenen Ragbi Ligleri10. CENTRAL HOCKEY LEAGUE (ABD)
Ortalama İzleyici Sayısı: 4.042

ABD'nin 4. ligi Central Hockey ligine son senelere kadar herhangi bir Kanada takımı katılmamıştı. Brampton adlı Kanadalı bir takımın 2015 senesinde katılmasıyla biraz karma bir lige dönüşse de yerli oyuncuların yer aldığı bu lig pek amerikalıları tatmin etmedi.

9. LİİGA (FİNLANDİYA)
Ortalama İzleyici Sayısı: 4.326

Sadece ve Sadece Liiga. Bu kadar basit bir isme sahip Fin ligi, aslına bakılırsa en iyi 2. domestik lig. Bir bakıma KHL ve NHL gibi birden fazla ülkenin takımlarının yer aldığı ligler ayrılırsa komşu İsveçten sonraki en iyi lig. Ligi ve milli takımları bu kadar başarılı olsa da  seyirci çekme anlamında bir o kadarda başarısız. Gelecek yıllarda daha yukarılarda olacağını düşündüğümüz Fin ligi listenin 9. sırasında yer alabiliyor.

8. ECHL (ABD)
Ortalama İzleyici Sayısı: 4.536


En prestijli Lig olan NHL ve ardından gelen 2. lig diyebileceğimiz AHL'ye sporcu çıkarmakla görevli bu lig ABD'nin 3. dünyanın en çok ilgi çeken 8. ligi. Daha çok genç yaştaki sporcuların gelişimini sağlaması için oluşturulan ligin seyirci sayısı ABD'Deki diğer gelişim ligleri gibi oldukça tatminkar.
7. EXTRALİGA (ÇEKYA) 
Ortalama İzleyici Sayısı: 5.178


Yeni ismiyle Çekya, eski ismiyle Çek Cumhuriyeti Buz Hokeyi ligi listenin 7.sırasında . 14 takımlı bu lig ayrıca dünyanın en iyi 5. buz hokeyi ligine de sahip.


6. SHL (İSVEÇ)
Ortalama İzleyici Sayısı: 5.707


14 Takımlı İsveç ligi aslında sportif başarı olarak NHL ve KHL'den sonra gelse de tribünleri doldurma anlamında 6. sırada yer alıyor. Oldukça köklü ligin tribünlerin doluluk oranlarının tatminsizliği sizleri şaşırtmasın Buz Hokeyi hali hazır ülkenin Futbolla birlikte en popüler sporu.5. AMERICAN HOCKEY LEAGUE (ABD-KANADA)


Ortalama İzleyici Sayısı: 5.982NHL'den sonraki 2. lig olarak adlandırılabilecek AHL gelecek yıllarda NHL'de yer alabilecek takımların olmasından kaynaklı oldukça ilgi çekebilen bir lig. NHL'in gibi liginde 7 Kanada 23 ABD takımı yer almaktadır.


4. KHL (KARMA LİG/ RUSYA)
Ortalama İzleyici Sayısı: 6.123


NHL'e rakip olarak doğan Rusya temelli KHL, uluslararası anlamda en iyi 2. lig olsa da (bknz: En İyi Buz Hokeyi Ligleri )taraftar toplama bakımından NHL'in baya bir gerisinde kalmakta. Buz hokeyinin en iyileri arasında bulunan Kuzey ülkelerinin veteran oyuncularının NHL'den sonraki durak noktası KHL listenin 4. sırasında yer alıyor.

Ligde: 22 Rus Takımı yer alırken, 1 Belarus, 1 Kazak, 1 Hırvat, 1 Fin, 1 Slovak ve 1 Çin takımı yer alıyor.


3. DEUTSCHE EISHOCKEY LİGA (ALMANYA)
Ortalama İzleyici Sayısı: 6.647Almanların sporlara olan ilgisi kesin. Ülke içerisinde adeta lig maçlarına gitmek Almanlar için sosyal bir aktivite olmuş durumda. Tribünleri doldurma anlamında futbolda dünya 1.si, basketbolda dünya 7.si, Hentbolda 1. olan Alman ligleri buna bir örnek. Buz hokeyinde ise en iyi 7. lig olsalar da tribünleri dolduran en yüksek 3.lig.
2. NATIONALLIGA A (İSVİÇRE)
Ortalama İzleyici Sayısı: 6.882


En iyi Buz hokeyi ligleri arasında 6. sırada yer alan İsviçre ligi toplam 12 takımıyla ve dolu tribünleriyle NHL'den sonra tribünleri en çok dolduran lig olarak görülüyor. Ülke içerisinde Kış sporlarının oldukça popüler olması; en popüler kış takım sporu olan Buz hokeyine ilgiyi çoğalttı
ğı kesin.1.NHL (KANADA - AMERİKA)
Ortalama İzleyici Sayısı: 17.481


Basketbolun NBA'i varsa, Beyzbol'un MLB'si varsa buz hokeyinin neden veteran ve dominant bir ligi olmasın.NHL tamda bu anlamda göze çarpan bir lig. Diğer tüm buz hokeyi liglerinden keskin bir şekilde ayrılan yüksek bütçeli takımların yer aldığı, reklamların hava da uçuştuğu sporcuların adeta birer pop starı gibi karşılandığı bir lig. Hal böyle olunca kendine has kavga kurallarıyla birlikte sahalar hınca hinç doluyor. Ancak tüm bunlara rağmen Amerikayla özdeşleşen NBA'in bir hayli gerisinde de kalıyor.


EN ÇOK İZLENEN BUZ HOKEYİ LİGLERİ
Sonraki
Daha yenisi yok.
Önceki Kayıt
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

1 yorum:

Item Reviewed: EN ÇOK İZLENEN BUZ HOKEYİ LİGLERİ Rating: 5 Reviewed By: imza imza
Top