728x90 AdSpace

YENİ PİŞENLER

11 Ekim 2018 Perşembe

DÜNYANIN EN ZENGİN SPORCULARI

  


 Günümüz dünyası yoksulluk zenginlik, siyah beyaz , uzun kısa olarak zıt kutuplardan oluşmakta. Bir kesim 4 çocuğuna asgari ücretle ekmek götürmek peşindeyken bir kesim daha doğuştan dolar milyarderi olarak doğuyor. Çok küçük bir azınlıksa doğuştan büyük bir yetenekle doğup gerekli disiplini sağlayarak milyarderler arasında kendine yer açabiliyor. Bu yeteneklerle bağlantılı insanlar gerekli çalışma düzeyine oluştuğunda resimden, müzikten, aktörlükten ve spordan para kazanabiliyor.

      Evet bugünkü konumuz spor milyarderleri. Daha önceden dünyanın en popüler sporlarını işlemiştik. Bu makalemizi okuyanlar en çok kazanan sporcuların futbol ve basketbol dallarından çıktığını düşünecektir. Ancak listemizde sürprizler sizi bekliyor!


1.EN ÇOK KAZANAN SPORCULARIN SPOR DALLARI VE LİGLER

En Çok Sporcu Çıkaran Amerikan Futbol LigiNFL Eyalet Takımları


Sağ taraftaki tabloya baktığımız zaman en çok kazanan sporcular. Amerikan futbolundan çıkmakta. Ancak listeye girebilen sporcuların en fazla olduğu spor dalıysa Beyzbol. 26 Sporcuyla Beyzbol ilk 100'ün 4'te 1'ini karşılamakta. Takım sporlarının liglerine baktığımızda ise Futbol harici diğer takım oyunlarında ABD ligleri görülmekte.

Ligler de Amerikan Beyzbol Ligi  MLB 26. Sporcuyla 1.sırada, Amerikan Futbol Ligi NFL 21. Sporcuyla 2.Sırada, NBA 18 sporcuyla 3. sırada yer almakta.Futbolda ise 6 sporcu ile İspanyol ligi LFB 4. Sırada yer almaktadır.

Amerikan Basketbol Ligi

Amerikan Beyzbol Ligi
NBA Eyalet Takımları
2. EN ÇOK KAZANAN SPORCULARIN MİLLETLERİ 

Futbol, koşu ve karma dövüş sanatları hariç her dalda Birleşik Devletler sporcusu vardır. 100 sporcunun 61'ini oluşturan ABD'den sonra Futboldan 4 sporcu çıkaran Arjantin, Futbol, Tenis ve Formula-1'den 4 sporcu çıkaran İngiltere gelmekte. Onları 3 sporcu çıkaran Alman ve Dominikli sporcular izlemektedir.

İlk 100 Sporcunun içerisinde sadece 2 kadın tenisçi girebilmiştir.( Serena Williams ve Anna Kournikova)
3. EN ÇOK KAZANAN SPORCULAR 

10. KOBE BRYANT - 50 M$ - BASKETBOL9. JORDAN SPIETH 52,8 M$- GOLF


8. PHİL MİCKELSON 52,9 M$- GOLF 
7. CAM NEWTON 53,1 M$ - AMERİKAN FUTBOLU


6. NOVAK DJOKOVIC 55.8 M$- TENİS 


5.KEVIN DURANT 56,2 M$ - BASKETBOL


4.ROGER FEDERER 67,8 M$ - TENİS3.LEBRON JAMES 77,2 M$ - BASKETBOL


2. LIONEL MESSI 81,4 M$ - FUTBOL


1.CRISTIANO RONALDO 88 M$ - FUTBOL

DÜNYANIN EN ZENGİN SPORCULARI
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

0 yorum:

Yorum Gönder

Item Reviewed: DÜNYANIN EN ZENGİN SPORCULARI Rating: 5 Reviewed By: imza imza
Top