728x90 AdSpace

YENİ PİŞENLER

17 Ekim 2018 Çarşamba

DÜNYANIN EN ÇOK İZLENEN RUGBY LİGLERİ

10. RUGBY PRO D2 (FRANSA RAGBİ UNION)
Ortalama Seyirci 4.222


Fransanın 2. ligi olan PRO D2 listedeki tek 2.lig. Fransa da son senelerde artan ragbi çılgınlığı ragbiyi ülkenin en popüler sporlarından biri arasına soktu.


9. MİLTRE 10 CUP (YENİ ZELANDA RUGBY UNION)
Ortalama Seyirci 6.455

Dünyanın en başarılı 2. ligi olarak geçen Yeni Zelanda ligi seyirci olarak sahaları tam dolduramıyor. Uluslararası ve Super Rugby liginde biletlerin 3 ay öncesinden bittiği ülke de yerel lig sadece 9. sırada yer alabiliyor.


8. TOP LEAGUE (JAPONYA RUGBY UNION)
Ortalama Seyirci 6.470 

16 takımlı Japon ligi, Avrupa , Afrika ve Pasifik ülkeler dışında ayakta kalabilmiş tek Ragbi ligi olma özelliğinde. Ragbi ülkede son yıllarda popülaritesi artan bir spor oldu.7. PRO 12 (KARMA RUGBY UNION)
8.789 Ortalama Seyirci

3 İrlanda, 3 Galler, 3 İskoçya takımının bulunduğu bu İngiltere dışı Ada ülkelerinin ligine 2015 yılında 3 takımla İtalyan takımlarının eklenmesiyle uluslararası bir lige dönüştü. 


6. SUPER LEAGUE (İNGİLTERE RUGBY LEAGUE)
8.810 Ortalama Seyirci 

11 takımın İngiliz, 1 takımın ise Fransadan katıldığı bu lig, Rugby Union liginin gerisinde kalıyor. 


5. CURRIE CUP (GÜNEY AFRİKA RUGBY UNION)
11.125 Ortalama Seyirci

8 takımlı Güney Afrika ligi oldukça başarılı bir lig. Afrikanın tartışmasız en iyi ragbi ligine ev sahipliği yapan Güney Afrika; en çok izlenen 5. lig oluyor. 


4. AVIVA PREMIERSHIP (İNGİLTERE RUGBY UNION)
13.500 Ortalama Seyirci

   Başarılı İngiliz ligi en çok izlenme rakamlarında 4. sırada yer almakta. En çok izleyici toplayan takımı ise Osmanlılar zamanında kullanılan Fes'leri logosuna ekleyen Saracens.
3. TOP 14 (FRANSA RUGBY UNION)
13.798 Ortalama Seyirci

 En başarılı spor ligi olan Fransız Ragbi ligi, izlenme de ise 3. sırada yer alabiliyor. 


2. NATIONAL RUGBY LEAGUE (AVUSTRALYA-YENİ ZELANDA RUGBY LEAGUE)
16.074 Ortalama Seyirci

Ragbi literatürde kural farklılıklarından dolayı   Rugby Union ve Rugby League olarak 2'ye ayrılmakta. Ragbi league olarak geçen Avustralya ligi bu aşamada en çok izlenen Rugby League olarak yer alsa da toplam Ragbi arasında 2.sırada yer almakta.
1. SUPER RUGBY  (KARMA RUGBY UNION)
Ortalama Seyirci 19.163

5 Yeni Zelanda, 5 Avustralya ve 5 Güney Afrika takımlarının yer aldığı bu lig en iyi bazı çevrelerce en iyi Rugby ligi olarak anılıyor. Daha önceki yazımızda yer alan Dünyanın En İyi Rugby Ligleri yazımızdaki 2. sırada yer alan Yeni Zelanda, 3 sırada yer alan Güney Afrika ve 9. Sırada yer alan Avustralya liglerinden 5'er takım yer alıyor.DİĞER SPOR LİSTELERİ İÇİN 

DÜNYANIN EN ÇOK İZLENEN RUGBY LİGLERİ
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

0 yorum:

Yorum Gönder

Item Reviewed: DÜNYANIN EN ÇOK İZLENEN RUGBY LİGLERİ Rating: 5 Reviewed By: imza imza
Top