728x90 AdSpace

YENİ PİŞENLER

15 Ekim 2018 Pazartesi

DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 ÇETESİ

10. YAKUZA - JAPONYA


  Yakuza ailesine giriş için üyelerinin aileleriyle tüm bağlarını kesmesi ve çete patronlarına tam bağlı olmaları gerekir. Biraz samuray yaşam tarzına benzeyen ritüellere sahip Yakuzalar gasp, şantaj, fuhuş ve kaçakçılık faaliyetleri vardır.

ASYANIN DİĞER EN BÜYÜK ÇETELERİ İÇİN TIKLAYINIZ9. CEHENNEM MELEKLERİ- ABD


    Los Angeles merkezli motorsiklet çetesi Şiddetin ve kanunsuzluğun yaşamın doğal bir parçası olduğunu düşünür. Faaliyetlerinin amacını da kanunsuz ve şiddetli bir hayat için fon sağlayacak paranın kazanılması olarak görürler.


8. LA COSA NOSTRA- ABD


   Sicilyalılardan kurulu İtalyan mafyası her ne kadar mafya olarak bilinse de bulundukları yapı itibariyle ABD polis raporlarında Çete olarak geçmektedir. Bu büyük çete populer olduğu 1950-80'li yıllarda dünyanın en büyük mafyasıydı. Ancak İtalya hükümetinin yoğun operasyonları sonucu Sicilya kanadı biraz etkisini yitirmiş olsa da halen dünyanın en tehlikeli fraksiyonlarından biri arasında yer alır.
7.BLOODS- ABD


  CRİPS adlı siyahi çetenin fraksiyonu olan Bloods giderek daha da büyüyerek öncülleri olan Crips ve Red çetelerinden daha da vahşi olmuştur. Tupac Shakur'un bu çetenin bir elemanı olduğu söylenir.

6. MONGOLS- ABD
   Kaliforniya da kurulan çete dünyanın en büyük motosiklet çetesi olarak bilinir. Filmlerde gördüğümüz sert psikopat motorcuların gerçek çetesi olan Moğollar sık sık Cehennem Melekleri adlı motor çetesiyle savaşlarıyla ünlenmiştir. Dünya çapında bir şöhreti olan bu çeteyi meşhur hale getiren olayları ise sansasyonel şekilde yapmış oldukları toplu kıyımlar.

ABD'NİN EN BÜYÜK ÇETELERİ İÇİN TIKLAYINIZ5. 18. STREET GANG - ABD
    Los Angelesta yaşayan herkesin bir 18.Street Gang üyesi tarafından saldırıya uğradığı söylenir. Her ne kadar rakipleri Bloods, Crips ve MS13 olsa da onlardan herhangi birinin 3 katından fazla adam öldürdükleri polis raporlarında yer alır.

4. LOS ZETAS  -MEKSİKA
   Dünyanın en büyük uyuşturucu karteli Los Zetas Meksika merkezli. Ancak büyüklüğü diğer çeteler gibi ölçülemiyor. Tüm Amerika kıtasına yayıldığı kesinleşse de Amerika dışı ülkelerde üyeleri oldukları biliniyor. Muhbirlere ve karşı çetelere karşı yaptıkları katliamlarla ünlüler.


3. SOLNTSEVSKAYA BRATVA  - RUSYA
    Rusya da doğan bu çete çok profosyonel ve yüksek mevkiilere baskı kurabilmesiyle ünlü. Rusya da bulunan birçok federe devlette yasal olarak işlemlerini yapabilen bu mafyanın 9.000'Den fazla üyesi bulunmakta. Kara para aklama, kadın ticareti ve uyuşturucu ticaretiyle ilgilenmekteler.

2. MS-13 (MARA SALVATRUCHA - ELSALVADORLULAR) - ABD- ORTA AMERİKA
  Dünyanın en tehlikeli ülkesi El Salvador'un iç savaşından göçen El Salvadorlularla 1980'de Kaliforniyada küçük bir çete olarak kuruldu. Kısa sürede vahşi eylemleriyle nam saldı. Esrar kaçakçılığı, haraç, tecavüz ve cinayetleriyle meşhur olan bu vahşi çete günümüzde 5 ülkeye yayıldı. Üyelerinin hepsi Orta Amerikalı göçmen ve yerlilerinden oluşuyor. Bulunduğu Ülkeler :
ABD, Meksika, El Salvador, Honduras, Guatemala. Tüm bu ülkelerdeki güçsüz iktidar, polis ve askeriye ile birlikte yoğun esrar kaçakçılığından kaynaklı yakın yıllarda ilk sırada yer alacağı düşünülebilir.

MS-13'ü oluşturan El Salvadorluların hüküm sürdüğü topraklar dünyanın en yüksek cinayet oranlarına sahip. Bu ülkeleri görmek için TIKLAYINIZ


1. TRİADS - ÇİN


2.5 Milyondan fazla üyesi olan Çin Mafyası Triads, tüm dünyadaki insan ticareti, cinayet ve gelişmemiş ülkelerdeki siyasilerin cinayetlerinde başrol oynuyor. Asıl merkezleri Çin olan örgütün, ABD ve Tayland'da büyük şubeleri vardır.
     Her şubesindeki eylemleri farklı olsa da asli olarak üçlü bir bütün yapısı, yoğun ve kanlı ritüelleriyle bilinirler
DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 ÇETESİ
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

0 yorum:

Yorum Gönder

Item Reviewed: DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 ÇETESİ Rating: 5 Reviewed By: Mert Koca
Top