728x90 AdSpace

YENİ PİŞENLER

15 Ekim 2018 Pazartesi

ABD'NİN EN BÜYÜK 10 ÇETESİ

ads
Dünyanın en tehlikeli çetelerinden sonra ABD'nin en büyük çetelerini inceleme altına aldık. Vahşilikleriyle nam salmış çetelerin birçoğu ABD'De bulunuyor. Sayıları gün geçtikçe artan bu çetelerin sayıları kadar yapmış oldukları eylemlerde korkunç. Her ırktan, dinden ve ülkeden insanı bünyesinde barındıran ABD'nin en tehlikeli 10 çetesinin 5 tanesi  Hispanik (Latin Amerika Kökenli)
3 tanesi Beyaz( Avrupa Kökenli)  2 tanesi de Siyahi (Afrika Kökenli) çetelerden oluşuyor. 
10. ARYAN BROTHERHOOD- HAPİSHANE
Üye Sayısı: 15.000
Etnik Köken: Alman köken- Beyaz

   Aryan kardeşliği olarak bilinen bu örgüt Alman kökenlilerle ortaya çıkmış Hapishane çetesidir. ABD hapishane için ölümlerin %34'ü bu çete tarafından yapılmaktadır. Gruba giriş için hapishane içinde bir mahkumun öldürülmesi gerekir. Kumarhane ve erkek fuhuş ticareti yaparlar.

9. LATIN KINGS- CHİCAGO
Üye Sayısı: 7.500
Etnik Köken: Latin - Hispanik

  Latin Kings ve Latin Queens olarak 2 gruba ayrılan Latin Kralları oldukça iyi örgütlenmiş bir çete. İlk olarak ihtiyaç sahibi Latin ailelere yardım amaçlı kurulan grup ardından Şikago da işledikleri sokak olaylarıyla nam saldı. Şu anda merkezi Şikago olsa da Kaliforniya da birlikte çalıştıkları 2 tane latin kökenli çete vardır.


8. LA EME - KALİFORNİYA
Üye Sayısı: 1.000
Etnik Köken: Meksika- Hispanik


  Meksika mafyası olarak bilinen La Eme çok küçük bir gruptur. Bu kadar küçük olmasına rağmen ülke içinde işledikleri büyük suç olaylarıla listede 8. sırada yer almayı başarabilmişlerdir.
1957 de Los Angeles'ın 13 tane sokak çetesinin birleşmesiyle meydana gelmiştir.

  Sembolleri olan kara el dövmelerini göğüslerinde taşırlar. Cinayet, gasp en bilindik olaylarıdır.


7. BLACK P. STONES - CHICAGO
Üye Sayısı: 100.000
Etnik Köken: Afro Amerikan
   Şikago merkezin kurulan çete ilk olarak aşağı Shore'daki küçük çeteleri birleştirdi. Kendi altında birleşen çetelerden oluşan Black P.Stones liderleri Abdullah- Malik tarafından yönetilen İslami terör örgütü haline getirildi.

    Çete uyuşturucu, adam kaçırma, cinayet ve Libya hükümeti için ABD'de terör eylemleri yapmakla suçlandı.

6. TEXAS SYNDICATE - TEKSAS
Üye Sayısı: 19.000
Etnik Köken: Hispanik

   Küçük bir hapishane çetesi olarak ortaya çıkan Teksas Sendikası, ilk olarak tereddütsüz infazlarıyla nam saldı. Hapishanedeki bu ölümlerin sonucu teksas sendikası ülkenin diğer hapishanelerindeki Teksaslılarla iletişimini güçlendirerek üyelerini çoğalttı.


5. CEHENNEM MELEKLERİ- ABD
Üye Sayısı: 2.500
Etnik Köken: Beyaz

    Los Angeles merkezli motorsiklet çetesi Şiddetin ve kanunsuzluğun yaşamın doğal bir parçası olduğunu düşünür. Faaliyetlerinin amacını da kanunsuz ve şiddetli bir hayat için fon sağlayacak paranın kazanılması olarak görürler.


4.BLOODS- KALİFORNİYA
Üye Sayısı: 25.000
Etnik Köken: Afro Amerikan
  CRİPS adlı siyahi çetenin fraksiyonu olan Bloods giderek daha da büyüyerek öncüller olan Crips ve Red çetelerinden daha da vahşi olmuştur. Tupac Shakur'un bu çetenin bir elemanı olduğu söylenir.

3. MONGOLS- KALİFORNİYA
Üye Sayısı: 2.500
Etnik Köken: Beyaz


2. 18. STREET GANG - KALİFORNİYA
Üye Sayısı: 10.000
Etnik Köken: Hispanik
    Los Angelesta yaşayan herkesin bir 18.Street Gang üyesi tarafından saldırıya uğradığı söylenir. Her ne kadar rakipleri Bloods, Crips ve MS13 olsa da onlardan herhangi birinin 3 katından fazla adam öldürdükleri polis raporlarında yer alır.


1. MS-13 (MARA SALVATRUCHA - ELSALVADORLULAR) - KALİFORNİYA
Üye Sayısı: 15.000
Etnik Köken: El Salvador- Hispanik


ABD'NİN EN BÜYÜK 10 ÇETESİ
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

0 yorum:

Yorum Gönder

Item Reviewed: ABD'NİN EN BÜYÜK 10 ÇETESİ Rating: 5 Reviewed By: Mert Koca
Top