728x90 AdSpace

YENİ PİŞENLER

16 Mayıs 2017 Salı

EN VAHŞİ 15 SERİ KATİL15. ARTHUR SHAWCROSS


ABD'de Genesee nehri katili olarakta bilinen Shawcross, 1972'de New Yorkta ormanlık bir alanda 10 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırıda bulunup öldürdü. Ardından 8 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz edip öldürdü. Tecavüze uğrayan kızı öldürmesinden kaynaklı 14 yıl hapis yattıktan sonra yaşları 22-59 yaşları arasındaki 22 hayat kadınını da vahşi bir şekilde öldürerek kanlı eylemlerine devam etti. 12. cinayeti sonunda yakalanan Arthur tüm suçlarını kabul ederek 250 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

14. PETER SUTCLİFFE


 İngiliz seri katil Peter, 1981'de 13 kadını ve 7 erkeği öldürmekten hüküm giydi. Ancak kendisi yakalanmadan önce tüm İngiltereye korku yaydı. Leeds ve Bradford şehirlerindeki fahişeleri hedef alan Peter, gençliğinde morgda çalışmış ve cesetlerle haşır neşir olmuştu. Fahişelerin kafasını önce çekiçle ezer sonra bıçaklardı. Yakalanmadan önce tam 9 kez ifadeye çağrılır ve iyi görünüm ve durumundan ötürü serbest kalır. Ancak bu şans her daim devam etmez ve polisler onu kaçak plakalı bir arabanın içinde bir fahişeyle yakalar. Tutuklanan Sutcliffe polise tuvaletin geldiğini söyler ve yolda işini halleder. Buna uyanan polis memurları tuvaletini yaptığı çalılıklara baktıklarında ise suç makinası olan çekiç ve bıçakları bulur.
 Duruşmada kendisinin zayıf sorumluluk gerekçesiyle suçlu bulunmadığını savunmasına rağmen jüri onu şartlı tahliye şartı olmaksızın ceza evine postalar ve  Broadmoor ekstra güvenlik Zihinsel Hastanesine kaldırılır.

13. RİCHARD RAMİREZ


 'Night Stalker' gece avcısı lakaplı Richar Ramirez, öldürdüğü kişileri parçalara ayırıp saatlerce karşılarında içki içmesiyle meşhurdur. Satanist olduğu ortaya çıkan Ramirez, 1984-1985 yılları arasında tam 20 kişiyi öldürdü. ' 20 Kişiyi öldürdüm, kanı severim' lafıyla yaptıklarından pişman olmadığını gösteren Ramirez, suç mahaline çizdiği pentagramlarla da ünlüdür.

İlginç olansa Ramirez'in diğer sapkınlardan farklı olarak herhangi bir özel kitlesinin olmamasıydı. Gece karanlık bir eve girer önce evin erkeğini öldürür ardından karısına ve kızına tecavüz eder AC/DC müzikleriyle birasını içip, evin arabasıyla mutlu bir şekilde evden çıkardı. Bir keresinde tecavüz edip öldürdüğü kadının gözlerini yanına hatıra olarak alıp saklamışlığı da vardır.

12. JEFFREY DAHMER


   Milwakuee Yamyamı olarak bilinen Jeffrey Dahmer 1978-1991 yılları arasında 17 erkek çocuğuna tecavüz eden ve öldüren bir seks suçlusu.

    Kurbanlarını gay barlardan seçen Dahmer, genelde zenci erkek çocuklarını hedef alır önce onları öldürüp tecavüz eder ardından kafatasını ve cinsel organlarını saklar hoşuna gittiği yerleri pişirip yerdi.1992 senesinde 14 yaşındaki Asyalı bir kurbanı sarhoş ve çıplak bir şekilde evinden kaçıp sokağa fırlar.
Sokakta çocukla ilgilenen insanlara onun bir gay olduğunu ve aralarında tartışma olduğuna inandırıp çocuğu eve getirir ve öldürür. Ancak sokaktaki insanların şüphelenmesi ve polisi araması sonucu eve giren polisler ağır kokuyu ve çocuğu görünce yakalanır.
 

11. DENNIS NILSEN
  İngiliz sapık Dennis Nilsen aynı Jeffrey Dahmer gibi eşcinseldi. 1978-1983 arasında 17 eşcinsel erkeği öldürdü ırzına geçti ardından onları parçalayıp tuvalete attı. Kalan parçalarıyla bile kendini tatmin eden ruh hastası Dennis öldürmek için öldürmüyor ölü insanla ilişkiye girmeyi seviyordu. Bir çeşit nekrofil olan Dennis küçük yaşlarda kendisini pudralayıp ayna karşısında kendini ölü olarak düşünüp tatmin olduğunu da itiraf etmiştir. Yaşadığı apartmanın kanalizasyon sisteminin çökmesi üstüne yakalanan Dennis Nilsen; ömür boyu cezasını Full Sutton maksimum güvenlikli hapishanede çekiyor.

10. CHARLES NG VE ORTAĞI LEONARD LAKE


Bu iki sapkın kişilik Kaliforniya da 11-25 kurbanı işkence ve tecavüzle öldürdüler. Charles NG bir dükkan soygununda yakalandı. Yakalandığında sadece bir hırsız olarak biliniyordu. Polisin çiftliklerini aradığında ise insan kalıntıları ortaya çıktı. NG, Leonardı suç ortağı olarak tanıdı ve polisin araması üzerine Lake Kanadaya kaçtı. Tam 12 yıl sonra Kanada da yakalanıp ABD'ye teslim edilen Lake aynı ortağı gibi San Quentin Eyalet Hapisanesinde ölüm cezasına çarptırıldı.

9. TED BUNDY


  20. Yy'ın en popüler seri katillerinden biri olan Ted 1970'li yıllarda çok sayıda genç kız ve kadını kaçıran tecavüzcü ve katildi. 2 yıl içinde en az 28 kıza tecavüz edip öldürmüş ve hayatı boyunca en az 200 kadınla birlikte olduğu iddia edilmiştir.

   Bir teoriye göre TED oldukça yakışıklı olmasına rağmen gençliğinde hiç popüler bir çocuk değildi. Deli gibi sevdiği sevgilisi 20'li yaşlara geldiğinde ondan ayrılır. Bunun üzerine hırs yapan Ted hukuk fakültesine gider, kendine çeki düzen verir. Bunun sonucu bambaşka bir adam olarak eski kız arkadaşının karşısına çıkar ve tekrardan ilişki yaşarlar. Ardından sevgilisine evlenme teklifi eder ve kız bunu hemen kabul etmesine rağmen ondan ayrılır. Bu noktadan sonra saçlarını ortadan ikiye ayıran uzun düz saçlı kızlara merak salar. Herbirini takip edip tecavüz ettikten sonra öldüren Ted bir nebze eski sevgilisine olan sinirini ona benzeyen kızlardan çıkarır.

Bundy 1 kez hapse girer ve oradan kaçar.
Polis numarası ile yaklaştığı bir kızın kaçıp kendini ele vermesiyle hapse atılır ve elektrikli sandalye de idam edilir.

'Biz seri katiller oğullarınız, kocalarınızız , biz heryerdeyiz. Yarın çocuklarınızdan daha çoğu ölmüş olacak.'8. JOHN WAYNE GACY


Katil palyaço lakaplı Gacy çevresinde sözüne sadık olmayan ancak iyi kalpli ve sevecen biri olarak tanınıyordu. İkinci karısından boşandıktan sonra tam 6 yıl boyunca evine davet ettiği küçük erkek çocuklarına tecavüz edip sonrasında öldürdü. En az 33 suçtan yargılanan Gacy 1980'de ölüm cezasına çarptırılırken yargıçlara 'Disneylandda görüşürüz' dedi. 
En meşhur yöntemi ise, Palyaço olarak evine davet ettiği erkek çocuklarına 'bak sana anahtarsız kelepçeden nasıl kurtulacağını göstereceğim' sözleriyle kandırması ve korunmasız olan çocuklara karşı suç işlemesi. Bu yöntemi onun 34. kurbanının kaçıp yakalanmasına neden olmuştur.


7. ANDREY ÇİKATİLO


Rostov kasabı olarak bilinen Sovyet katil. 1978-1990 yılları arasında Rostovda en az 52 kadın ve erkek çocuğuna cinsel saldırı ve cinayet suçlarını işledi. 
Diğer katiller gibi saf kötülük içinde olan Andrey Avrupadan çıkan en vahşi  2.seri katil olarakta bilinir. Genelde otobüs duraklarından topladığı kurbanlarını ıssız ormana götürüp, akla sığmayacak kötülükler yapıyordu.( Dilini kesme, meme uçlarını ve cinsel organlarını ısırıp yeme vb.) 1984 yılında sadece 1 ayda 6 kişiye bunu yaparak kendi alanında bir rekoru da vardır.
Aslında Andrey'in yakalanmaması ve suçlarının bu denli yüksek olmasının nedeni biraz da sovyetlerden kaynaklı sayılabilir. Sınıfsız toplumda suç olmaz, suçlar batının emperyalist sınıflarında doğar savından ötürü Andrey'in saldırıları yıllarca kamuoyundan saklandı. Gizli bir şekilde aranan Andrey yüzünden Sovyet polisi başka birini suçlu sayarak idam ettirdi. 
Kendisinin düzgün görünümlü, iyi eğitimli, 2 kız çocuğu babası evli ve Komunist parti üyesi olmasından ötürü 1984'te soruşturmadan suçsuz olarak çıkarıldı. Aynı durum 1990 yılında da aynı sebeplerle bırakılmasına rağmen bu sefer şans yüzüne gülmedi. Çünkü soruşturulma yapılan yerin bir gün ardında ölü bir kız bedeni bulundu.


6. GARY RIDGWAY


En az 70 kişiyi öldüren Gary Ridgway ölüm cezasından kurtulma karşılığında yaptığı bir anlaşma ile 48 fahişeyi öldürdüğünü kabul etmiştir. Fahişelerden nefret eden ve onlara saplantılı olan Gary evlendikten sonra cinayetlerini azaltmıştır. Uzun süre öldürme girişiminde bulunmayan Gary, tam 20 yıl sonra DNA örneklerinden bulunup teshiş edilmiştir. 


5. TOMMY LYNN SELLS


En az 70 kişiyi öldüren seri katil Tommy lynn 1985-1999 yılları arasında suçlarını işledi. Genelde çocuklara karşı eylem güden Tommy diğer katillerin haricinde cinsel açıdan bir eyleme geçmiyordu. Sadece öldürme güdüsüyle genelde zayıf olan kişileri hedef alan katilin öldürdüğü 70 kişinin 10'u ise önceki kurbanlarının çocuklarıydı. Teksasın görmüş olduğu en vahşi seri katil.


4. PEDRO RODRIGUES FILHO


2003 yılında en az 71 kişiyi öldürmekten ötürü 128 yıl hapse mahkum edilen Brezilyalı seri katil. İlk cinayetini 14 yaşında işlemiş 18 yaşına kadar 10 kişiyi mefta etmiştir. Sadece tutuklu olduğu dönemde 47 kişiyi öldüren Filho, cinayetleri için zaman ayıran babasını dahi öldürmüştür. Öldürme güdüsüyle yaşayan Filho'nun cezası 2007 yılında 400 yıla çıkarılmıştır.


3. DANIEL CAMARGO BARBOSA


1970-80 yılları arasında Kolombiya ve Ekvatorda 150'den fazla genç kıza cinsel saldırı da bulunup öldürdüğü düşünülen Barbosa, Ekvatordaki hapishaneden kaçtıktan sonra 72 kızı öldürdüğünü itiraf etmiştir. 1989 yılında suçlu bulunan seri katil Ekvatordaki en yüksek ceza olan 19, evet sadece 19 yıllık cezaya çarptırıldı. Kurbanlarından birinin akrabası tarafından 1994'te hapishanede öldürüldü. 


2. DR HAROLD SHİPMAN


Avrupadan çıkmış en psikopat seri katil olarak bilinen Harold Shipman 24 yıllık doktorluğu boyunca 250'den fazla kişiyi öldürdü. Hemen hepsi kadın olan 75-84 yaş arasındaki  kurbanlarını eroinle öldürdüğü bilinir. Bu cinayetlerin 236'sını kendi evindeki masasında, 6 'sını ise ameliyathanede gerçekleştirmiştir. Döneminde oldukça iyi bir doktor olarak bilinen Shipman tv programlarına da çıkmış soğuk kanlı biriydi. Öldürdüğü kişilerin ölüm raporlarını değiştirip oldukça kolay bir şekilde ölümün kendinden sorumlu olmadığını gösteriyordu. Bağımlı bir kişilik olan Harold Shipman için psikologlar, önce annesine, annesi öldükten sonra ilaçlara, ilaçlardan sonra ise öldürmeye bağımlı olduğu savını tutmuşlardır. 
Şüpheli göründüğü 150 vaka daha vardır.


1. PEDRO ALONSO LOPEZ


En az 300 cinayet ve 110 tecavüzden yargılanan Lopez, tarihin görmüş olduğu en sapkın ve vahşi seri katil. Kolombiya, Peru ve Ekvatorda gerçekleştirdiği eylemler sonucu yakalanıp Ekvator hapishanesine konuldu. Hayatı ise oldukça garip; 
Annesi bir hayat kadını olan Lopez 1949 yılında doğdu. 13 yaşındayken 8 yaşındaki kız kardeşine cinsel saldırıda bulununca annesi tarafından evden atıldı. Aynı yıl çevreden bir adam tarafından tecavüz edildi. 18 yaşında araba hırsızlığından girdiği hapishanede 4 mahkum tarafından tecavüze uğradı. Bunlardan 3'ünü öldürerek mahkumiyetini 2 yıl daha uzattı. Hapisten çıktıktan sonra ıssız yerlerde bulduğu kızlara tecavüz edip onları boğdu. 1978'de Peru'da 100 kız öldürdüğü ortaya çıkınca onu yakalayan yerliler onu canlı canlı yakarak öldürmek istedi. Ancak ABD'li bir misyonerin müdaheleleriyle Lopez Ekvator yetkililerine verildi. Burada da 110 kıza tecavüz etti ve öldürdü. 
Ekvator hapishanesinde olmasından kaynaklı şartlı tahliye ile serbest kaldı. Şu anda Latin Amerika da elini kolunu sallayarak geziyor.EN VAHŞİ 15 SERİ KATİL
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

3 yorum:

  1. vallahi 1 numara inanılmaz ve bir ikisi resmen serbest kalmış çok ilginç

    YanıtlaSil

  2. Usually I do not learn post on blogs, but I would like to say that this write-up very forced me to try and do it! Your writing taste has been surprised me. Thank you, quite nice article. facebook login facebook login

    YanıtlaSil

Item Reviewed: EN VAHŞİ 15 SERİ KATİL Rating: 5 Reviewed By: imza imza
Top