728x90 AdSpace

YENİ PİŞENLER

10 Mayıs 2017 Çarşamba

GEZGİNLERİN GİTMEDEN DURAMADIĞI 10 ŞEHİR

10. KUALA LUMPUR 
12.15 Milyon Turist2016 yılında Malezya ya gelen 25.7 Milyon turistten 12.15 Milyonunu kendine çeken Kuala Lumpur başka bir deyişle ülkeye gelen 100 Turistin 47'sinin yollarını kendine çıkarmıştır.
Şehrin Petronas İkiz Kuleleri, devasa akvaryumu, kuş parkı, Batu mağaraları ve İslam Sanatları Müzesiyle her sene ziyaretçi akımına uğramaktadır.


9. NEW YORK CİTY 
12.30 Milyon TuristABD'ye gelen her 100 kişinin 15'inin bir günde olsa uğradığı New York Şehri Parlement gece sineması timsali gökdelenleriyle meşhur.
Şehrin dinamikleri şüphesiz birçok farklı milletten oluşması. Her milletin kendine has küçük mahalleleri oluşmuş ve bunlardan Manhattan adası içerisinde olanları adeta turizm destinasyonu halini almış. Çin Mahallesi ve İtalyan mahallesi buna bir örnek.

1990 öncesi yıllarda suç oranlarıyla ünlü zenci mahallesi Harleme ise bugün birçok turist elini kolunu sallayarak girebiliyor.
Bunların yanı sıra şehrin simgesi olan Özgürlük anıtı, şehrin panoramik fotoğrafını çekebileceğiniz Empire States Binası, çöldeki bir vaha gibi bina yığınlarının arasında  Central Park ve Brooklyn Köprüsü ziyaretçilerin uğrak noktası.8. İSTANBUL 
12.41 Milyon TuristDünyanın en Turistik 6. ülkesi Türkiye'nin en Turistik şehri İstanbul. Ülkeye gelen her 3 kişiden 1'inin yollarını arşınladığı şehir eski dünyanın yedi tepeli merkezi olarakta biliniyor.
Şehir Avrupa'nın otantik doğu kültürüyle kaynaşma noktası. Doğuyla Batının sentezlendiği bu şehir prestijli birçok gezi dergisinde doğu kültürüne başlangıç yapanlar için en güvenilir ve en eğlenceli şehir olarak nitelendiriliyor.
Sultanahmet, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı ve Taksim çevresi en çok ziyaretçi akımına uğrayan yerler.
2010 yılında Avrupa başkenti seçilen şehir, 2015 yılında Backpackers (Sırt Çantalıların) en çok uğradığı şehir özelliğine de sahip.


7. DUBAİ
 14.26 Milyon TuristBir ülke düşünün, gelen her 100 kişiden 96'sı bu şehri görüyor. Bu şehir belki de Birleşik Arap Emirliklerini dünyaya tanıtan şehir. Son 50 yılda inşa edilmiş yapay şehir günümüzde 14 milyon turisti ağırlamakta.
Popüler Destinasyonları: Burj El Arab, Dubai Marina, Dubai Avm, Manidat Jumeirah ve Çöl Safarisi


6. MACAU 
14.31 Milyon TuristUzakdoğunun Las Vegas'ı olarak anılan yer bunun dışında birçok sıfatla anılabiliyor. Ada, şehir , ülke , devlet, mikro devlet, Çine ait özel bölge vs.
 Eski Portekiz kolonisi Makao devleti günümüzde Çin'e ait özerk bir bölge. İçerisinde birkaç tarihi mekanda bulundursa da gezginlerin bu şehre uğramasının yegane sebebi  şehrin kumarhaneleri.

Gezilecek Yerler İse; Kumarhane, Kumarhane, Kumarhane. Kültürel gezi için alternatifler ise; St. Paul harabeleri ve A-Ma tapınağı5. PARİS
 15.02 Milyon TuristFransaya gelen her 5 kişiden 1'inin ziyaret ettiği başkent Paris aşıklar şehri olarak anılıyor. Eyfel kulesiyle ünlü şehir içinde bulundurduğu sanatsal ve tarihsel bölgelerle her gün yüzbinlerce turisti konuk ediyor. Louvre Müzesi, Eyfel kulesi, Orsay Müzesi, Notre Dame Katedrali ve Şanzelize Caddesi en popüler gezi noktaları. 


4. SİNGAPUR 
16.87 Milyon Turist


Dünyanın en pahalı ve en güvenilir şehirleri listelerinin zirvesinde yer alan ülke, dünyanın en mutlu şehirlerinden de biri. Tüm bunlarla birlikte tabi ki insanlar için ilgi çekiciliği de mevcut.

Yılda 17 milyon turistin geldiği şehirdeki en ünlü aktiviteler ise oldukça eğlenceli!
 Sentosa, gece safarisi, Universal Stüdyoları ve ünlü Singapur hayvanat bahçesi.3. LONDRA 
18.58 Milyon TuristBirleşik Krallıklara seyahat eden her 2 kişiden birinin yolunun düştüğü Londra, Güneş batmayan imparatorluğun başkenti olarak tarih ve coğrafya sayfalarında yer alıyor. Dünyanın hemen her yerinde uydu devletleri bulunan ülkenin başkentliğini yapan şehir tüm bu ağırlığı mimarisinde bizlere gösterebilmekte. 
En ünlü gezi destinasyonları ise Big Ben, Towe Bridge, Tower Of London, Hyde Park, Trafalgar ve Buckingham Palace.


2. BANGKOK 
18.73 Milyon Turist2016 senesinde 30 Milyon turist Taylanda gelmiş ve bunların 18.73'ü Başkent Bangkok'u ziyaret etmiştir. Tayland'a gelen 100 kişiden 62'si Bangkok'u bir görüp çıkmışta diyebiliriz.
En ünlü gezi destinasyonlarıysa; Büyük saray, Wat Arun, Wat Phra Kaew, Jim Thompson Müzesi


1. HONG KONG
 26.69 Milyon TuristÇinin özerk bölgesi Hong Kong dünyanın her sene en yüksek ziyaretçi akınına uğrayan şehri olmakta. Yılda 19 milyon turistin geldiği şehrin en uğrak noktaları ise;


Victoria Zirvesi, Lantau Adası, Disneyland, Tian Tan Buda ve Po Lin Manastırı

Diğer Turistik Listeler İçin
Dünyanın Turizmden En Çok Para Kazanan Ülkeleri için buraya
Dünyanın En Turistik Ülkeleri için buraya tıklayın

GEZGİNLERİN GİTMEDEN DURAMADIĞI 10 ŞEHİR
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

1 yorum:

  1. Gerçektende gidilip gezilecek en güzel yerleri seçmişsiniz..

    YanıtlaSil

Item Reviewed: GEZGİNLERİN GİTMEDEN DURAMADIĞI 10 ŞEHİR Rating: 5 Reviewed By: imza imza
Top