728x90 AdSpace

YENİ PİŞENLER

2 Mart 2017 Perşembe

En Çok Satan Motosikletler 2017

     Ülkemizde her köşe başında gördüğümüz Honda mı yoksa niş bir pazarı olan karizmatik Harley Davidson mu? Hız tutkunlarının motosiklet firmaları mı yoksa küçük scooterlar mı? daha çok satılıyor soruları aklımızı alıyordu. Ana gruplandırma olarak 4 gruba indirilecek motosiklet pazarının en büyük satış rakamlarının ulaştığı ABD, İtalya, İspanya ve Japonya satış verilerinin ortalamasına göre bir liste hazırladık.Karşınızda en çok satış yapan 10 motosiklet firması10. APRILIA


İtalyan Motosiklet şirketi Aprilia Piaggio motoskilete ait bir şirkettir.  Ikinci Dünya Savaşı'ndan sonra Cavaliere Alberto Beggio isimli girişimci  İtalyanın Noale kasabasında üretim fabrikasnıı kurar. Ardından skooter ve küçük kapasiteli motosikletler üretmeye başlar. Şirket son yıllarda ise  V-twin RSV Mille ve V4 RSV4 gibi büyük spor motosikletleri üretmeye başlamıştır.

Şuanda Italyada en çok satılan 3 motosiklet markasından biridir ve Avrupa da oldukça büyük bir pazara sahiptir.

9. VICTORY MOTORS

 1998 yılında Harley Davidson'ın başarısı ile şirketi kuran Polaris Industry'nin yan kuruluşu olarak faaliyete başlayan Amerikan motosiklet üreticisidir.

Boynuz kulağı geçer dedikleri bu olsa gerek! Harley Davidson'un başarısıyla kurulan Victory Motors'un satışları Harley davidsonu geçmeyi başarmıştır.
Motosikler , sportif turne, V-çift motor ve turne, kruvaziyer konfigürasyonu gibi özelliklere sahiptir. Şirketin ilk V92C modeli 1997'de ilan edildi ve 1998 yılında satışa başladı. O zamandan beri şirket, V92SC Sport Cruiser, V92TC Touring Cruiser, Vegas, Vegas 8-Ball, High Ball, Gunner, Hammer, Vegas Jackpot gibi çeşitli modelleri piyasaya sürdü. Şuanda Victory Motors'un Harley Davidson benzeri bir kulübü vardır ve yaklaşık 15.000 üyesi bulunmaktadır. 

8. MOTO GUZZİ

Moto Guzzi, Avrupa'nın sürekli olarak araç üreten en eski motosiklet üreticilerinden biridir. Şirket merkezi İtalyadan Mandello del Lario'dadır.
İtalya'nın motosiklet tarihinde çok önemli bir rol oynayan marka  Avrupa'nın en büyük motosiklet üreticisi olan Piaggio & C. SpA tarafından satın alınmıştır. 

7. SUZUKI

Smerkezi Minami-ku Hamamatsu(o-eh), Japonya bulunan çok uluslu bir şirkettir. Otomobiller, dört tekerlekli araçlar, motosikletler, arazi araçları (ATV'ler), tekerlekli sandalyeler ve içten yanmalı motorlarda uzmanlaşmıştır. 2011 yılında Suzuki, dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri oldu. Şirketin, 23 ülkede üretim birimi ve 192 ülkede 133 distribütörü bulunmaktadır.


6. TRIUMPH
Triumph, en büyük motosiklet üretimine sahip bir İngiliz şirketidir. Şirket merkezi, İngiltere'de. Şirketin motosiklet, aksesuar ve giyim gibi ürünleri var. 

En yeni model grupları: Trophy SE ABS, Tiger 800 Family, America & Speedmaster, Thunderbird ailesi, Street Twin, Scrambler, Daytona 675 Family ve Street Üçlü Ailesidir.  Şirketin ilişkili olduğu ünlü isimlerse, Bob Dylan, Elvis Presley, James Dean ve başta Steve McQueen .5. DUCATI

Ducati Motor Holding S.p.A., İtalya'nın bir markasıdır. Yüksek kaliteli döngüler ve motosikletler tasarlar ve üretir. Merkezi İtalya'nın Bologna kentinde bulunuyor ve İtalyan otomobil üreticisi Audi'ye İtalyan yan kuruluşu Lamborghini aracılığıyla sahip. 1926'da Antonio Cavalieri Ducati ve üç oğlu Adriano, Marcello ve Bruno Cavalieri Ducati, vakum tüpleri, kondansatörler ve radyo bileşenleri üretimi için Bologna'daki Società Scientifica Radio Brevetti Ducati'yi kurdu. 1935'te çok başarılı oldular ve küçük motosikletler üretmeye başladılar

4. BMWBir Alman şirketi olan BMW'nin motosiklet markasıdır. İlk başta BMW motosikletleri Marka Geliştirme bölümünün bir parçası olarak kuruldu ancak sonradan oldukça iyi ar-ge çalışmaları ve satış raporları sonucu ticari olarak üstüne daha çok duruldu.

Motor üretimleri  Çin, Tayvan ve Avusturya'da  ve Berlin'dedir. Mevcut motosikletler, 1993-2012 yıllarının baş tasarımcısı olan David Robb tarafından tasarlanmış ve ardından Edgar Heinrich onun yerini almıştır. Markanın motosikletleri farklı ailelerde sınıflandırılmıştır; bunlardan bazıları: C Serisi, F Serisi, G Serisi, R Serisi, K Serisi vb.

3. HONDAJaponya'nın en büyük 2. otomobil üreticisi Honda'nın motosiklet üzerine açtığı bir bölümdür.  Üstün özellikler taşıyan motosiklet, scooter ve arazi araçları piyasa sürmektedirler. . Diğer ürünlerinden bazıları çim biçme makineleri, teneke makineler, ip dağıtıcılar, kar küreme makineleri, jeneratörler ve deniz dış motorlarıdır. Ne yazık ki Honda, otomobil sektörü gibi motosiklet sektöründe de satış rakamları açısından liderlik tahtına oturamamıştır.

2. KAWASAKI

Bu şirket, motosiklet, yardımcı araçlar, kişisel deniz taşıtları ve benzinli motorların imalatı konularında faaliyet göstermektedir. Şirket sloganı ise"İyi zamanların dönmesine izin ver". Şirket 1949 yılında motosiklet ve motor üretimine başlamıştır. 1954 yılında ilk tam Kawasaki Motosiklet, Kawasaki Uçağının yan kuruluşu olan Meihatsu adı altında üretilmiştir. Kawasaki Superbike şampiyonalarında en çok birincilik elde etmiş motosiklet firmasıdır. 

1. YAMAHA 

Yamaha Motor Company Limited, Japonya'nın ve dünyanın en çok satan  Motosiklet firmasıdır.  Motosiklet hariç firma; bisiklet , tekne ve deniz motorları geliştirip satışını yapmaktadır.  Şirket 1955 yılında kurulmuştur ve merkezi Shizuoka, Japonya'da bulunmaktadır.


En Çok Satan Motosikletler  2017
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

0 yorum:

Yorum Gönder

Item Reviewed: En Çok Satan Motosikletler 2017 Rating: 5 Reviewed By: imza imza
Top